Skocz do zawartości


Zdjęcie

[worklog] Obudowa PC Blitzcrank


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Mitek93ns

Mitek93ns

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 27 06 2013 - 20:16

Witajcie.
 
Obserwuję to forum od dłuższego czasu ale dopiero dziś postanowiłem zacząć brać udział w życiu tego forum.
 
WorkLog
 
Tytuł: Blitzcrank PC Case Mod
Data rozpoczęcia prac: 25.06.2013r
Planowana data zakończenia: 01.08.2013r
Specyfikacja komputera:
      System operacyjny: Windows 7 Home Premium Home Edition
      Typ procesora: Intel® Core™ i5-2300 CPU @ 2.80GHz
      Pamięć fizyczna: 8173 MB
      Karta wideo: NVIDIA GeForce GT 520
      Karta dźwiękowa: Realtek Digital Output (Realtek
      Dysk fizyczny: Hitachi HDS5C1010CLA382 ATA Device
Planowany efekt końcowy: BLITZCRANK 3D
 
Wydaje mi się że projekt jest dość ciekawy, jak wyjdzie będzie super :) Będzie to moja pierwsza modyfikacja, ale z mechaniką oraz budową komputera mam do czynienia od dawna.
 
Zaznaczam że prace nad obudową będą prawdopodobnie posuwały się w średnim / wolnym tempie z racji tego że mam prace na głowie itd. :)
 
Liczę na wszę opinie, komentarze, porady oraz pytania - wszystko to mile widziane.

 


Dzień 1: "Obliczenie, szkice rysunki."
Data: 25.06.2013r.
Czas pracy +/-: 2.5h
Opis: Świeży pomysł, duży zapał nadzieja. Tak podchodzę do tego projektu, oby odpowiednio. Chaotycznie mam projekt poukładany w głowie, strzępki pomysłów itd. Tutaj przedstwie je wam oraz spróbuje zebrać w jaką taką całość.
 
 
Blitzcrank_0.jpg
Tak ma wyglądać mniej więcej efekt końcowy ;)
 
 
 
blitzcrank___exterminate__exterminate__b 
To jest brzuch tego robota ( Blitzcrank'a). Mam zamiar wyciąć tą "ścieżkę" po środku u umieścić tam pod skosem napęd DVD (zastanawiam się czy lepiej zamocować tam standardową wysuwaną stację dysków czy lepiej taką jak jest w radiach że płytę trzeba wsunąć do środka - jakieś linki z allegro możecie podrzucić?- i tu własnie pierwsze pytanie do was jak myślicie co będzie lepsze ?
Na miejscu tych kropek brązowych dam blachowkręty z dość sporymi łepkami tak aby było je dobrze widać, tak jak w oryginale.
 
 
 
 
aa98w6.jpg 
mhzp1s.jpg 
Ciało ma być z boilera. Górę i dół odetnę a obrąb boilera pozaginam tak by wyglądało jak na rysunku a środek rozepchnę by nadać lekko jajowaty kształt jego ciału. Wykorzystam ten pierwszy lub drugi boiler.
Strzałki oznaczają kierunki w których będę wyginał boiler natomiast zielone x oznaczają ucięcie tych górnych przykryw. Drugi boiler będę formował na tej samej zasadzie.
 
 
 
v5ifqp.jpg 
Z tych węży wykonam te elementy które Blitzcrank ma na klacie i rękach oraz na plecach. Zastanawiam się czy da się zakupić gdzieś takie wężyki tyle że do chłodzenia wodnego oczywiście. Wydaje mi się że nie znajdę takich długich ? I czy w ogóle jest sens taki kawał ciągnąć te wężyki - sens na pewno jest taki że będzie do bardzo fajnie wyglądać ale czy jest wykonalne?
 
 
 
spray-can.jpg 
Takie dwie puszki umieszczę mu na plecach. Oczywiście oderwę górną część tego spreya i zamacuje półokrągłe tarczki.
 
 
 
21.jpg 
A jeżeli opcja z Water Coolingiem by wypaliła na plecy chciałbym wpakować mu coś podobnego do tych pojemników. Lecz niestety w water cooling''u jestem raczej laikiem.
 
 
 
Chciałbym by jego lewa ręka (tak jak w grze) była ruchoma tzn. dokładnie by była wystrzeliwana. Nie myślałem tak poważnie jeszcze jak tego dokonać gdyż jest to miły akcent lecz nie koniecznie obowiązkowy. 
Próbować zwykle ze sprężyną ? Czy może jakiś inny pomysł mi podsuniecie ?
 
 
 
Na dziś to koniec. Jutro wrzucę fotki z pierwszych prac w warsztacie. :) Zajmiemy się jego brzuchem ;)
Pozdrawiam i zachęcam do udzielania się ! ;]


  • 2

#2 Mitek93ns

Mitek93ns

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 28 06 2013 - 21:45

Dzień 2: "Serce."

Data: 25.06.2013r.
Czas pracy +/-: 3.0h
Opis: Dziś pierwsze prace w warsztacie - nareszcie coś konkretnego. ;) Na pierwszy rzut idzie serce Blitzcranka lub jak kto woli jego brzuch. Zrobimy to kółko, błyskawicę na nim oraz wkręty / śrubki.
 
2zsxxso.jpg
O to moja ofiara - Beczka po mleku :D Okazało się że ma bardzo podobny spód do brzuchy Blitzcranka ;) (Tutaj zdjęcie miało być ofiary przed cięciem ale jak się pewnie dopatrzyliście z tego rozpędu i chęci do pracy najpierw odciąłem, potem zrobiłem zdjęcie :P
 
 
 
 
33fbamx.jpg
A tutaj widzimy narzędzie zbrodni oraz ofiarę tuż po wykonaniu wyroku. Cięcie ukazałem wam od najgorszej strony / najbardziej nie równej - a tak żebyście się troszkę pośmiali ;) Ale nie ma tak dobrze - chwilę po cięciu zarówno na razie nie potrzebna bańka jak i jej dno (brzuch Blitza) poszły na szlif.
 
 
 
wjjbtf.jpgSzlifowanie, wygładzanie tematu.
 
 
 
 
 
mhafpk.jpg
Widok na spód beczki od góry. 
Profesjonalne oznaczenie to podstawa ! :) Ta błyskawica to miejsce na stację dysków a te krzyżyki to miejsca na wkręty by ten brzuch przypominał jak najbardziej brzuch Blitza.
 
 
 
 
 
 
2mq83kj.jpgTak więc robimy miejsce na stację dysków DVD. Ciężko było sięgnąć tarczą bosha do samej ścianki bocznej gdyż trzeba by było ją mocno nacinać, dlatego resztę dokończyłem przecinakiem. Blacha się trochę pogięła ale naprostowałem ją.
 
 
 
 
 
au9hdf.jpg
Tniemy - widok z drugiej strony (idzie nawet po liniach) ;)
 
 
 
 
 
33wv80w.jpg
(Przepraszam za jakość było mało światła) Tutaj widzicie jak wiercone są dziurki pod blachowkręty.
 
 
 
 
 
 
2z73i0y.jpg
A tak wygląda efekt końcowy. Oczywiście koloru nabierze to na sam koniec prac gdy wykonam już wszystkie części. 
Arcydzieło to nie jest ale wydaje mi się że dość dobrze naśladuje brzuch Blitzcranka.
 
 
Na dziś to tyle, jutro i po jutrze nic nie zrobię. Dopiero pewnie w poniedziałek ruszę dalej z pracą.
POZDRO ! ;)


Użytkownik Mitek93ns edytował ten post 28 06 2013 - 21:45

  • 1

Zobacz więcej tematów z tagiem: worklog work log obudowa komputera blitzcrank pc case



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych